Olemus

Maya kingitus


Mida illusioonide jumalanna sulle õpetab? Kreeklaste illusioonide jumalaks võib pidada Medeat, mida sümboliseerib ka huvitaval kombel mürgitatud kroon. Ehk on see täna olulisem kui meile kunagi varem on tundunud, sest meedia räägib meile koguaeg kroonviirusest ning enamik inimesi on selle etenduse peale hirmust kanged olnud. Aga see hirm on kingitus, mis üle võlli keerates ja sellele otsa vaadates paistab läbi nagu illusioonid ikka ning läbi selle teadvustamise saamegi me vabaks ning valgustunuks. Vabaks saame eeskätt läbi vabaks andmise ning lõdvestumise. Seega, hingake sügavalt sise, hoidke kinni ning lubage sellel kopsutäiel õhul imeda endasse kogu hirm, kahtlus, häbi, ignorantsus, süü, hinnangud, viha jms, millest soovid vabaneda, ning nüüd hinga need kergendusega välja ning naudi seda mõttelendu ning taipamiste jada. Võta siit vähemalt päästikudki vastu ning luba neil jumalikul hetkel oma elus vallandada kõik jõud, mis ei teeni ei sinu ega kõikide kõrgeimat hüvangut. Saad puhtamaks, kergemaks ning värskemaks. Suuna need tagasi maasse ning palu Maaemal need trasformeerida puhtaks eluenergiaks, Pane need mõttes põlema või kirjuta paberile ning viska tulle – luba endal puhastuda ning võtta vastu Urieli kingitus – jumala tuli ehk tõde, mis sind vabastab. Tõde on ilu, ja ilu on tõde. Kuid ka kõik, mis särab, ei ole veel kuld, niiet pidage vastu armsad sõbrad ja valguse saadikud, et leida tõeline graal, jõuda kodusadamasse ning mitte leppida grammivõrdki vähemaga, kui absoluutne tõde.


Hinduismi filosoofias on illusioonide jumalanna Maya sümboliseerimas meie ignorantsust ning meie teadvuse uinunud seisundit, milles me ei mõista ennekõike oma looja olemust. Kuid tema õppetund ja kingitus seisnebki selles polaarsuses, mida ta meile näitab, selles peitub ka tee tasakaalu ning keskmesse – uinunud teadvus ühel pool ning teisel pool ärganud teadvust. See on justkui Cameloti legendi Percivali püha graali otsing. Püha graal sümboliseerib seda sisemist tarkust, igavese elu allikat, mis alkeemias on tuntud kui tarkade kivi, see on tõde ning tõetunnetus ning vabastabki meid illusioonidest. Illusioonid on ennekõike meie sisemised uskumused ja programmid, mis ütlevad, et me ei ole piisavad, et meil ei ole väge, et oleme kõigest väiksed inimesed, eraldi loojast ning välja tõrjutud paradiisist. See on see uni – samsara ratas, Maya ja meedia kütkeis olemine. Krishna ehk kristuse teadvuse ärkamine peitub meie lapselikus rõõmus, armastavas ja usaldavas maailmapildis, mis teab ja ütleb nagu Jeesuski, et jumala kuningriik on igaühe SEES. Siis tulebki ta taas – see Teadvus ärkab meie sees ning näeme Tõde, mis on igikestev ja vankumatu ning puutumatu mistahest loost või loodust.


Homme, 11.03, on üheaegselt kaduneljapäev, mil on hea kõigest vanast puhastuda ja lahti lasta, et võiksime uuena sündida ning fööniksina kerguses tuhast tõusta. Samaaegselt tähistatakse üle maailma hinduistlikku pidustust Mahashivaratrit, mis on transendentaalse ning aktiivse ja ärganud teadvuse, meheliku ja illusioone hävitava teadvuse – Shiva auks korraldatud pidustus, kus lauldakse öö läbi tule ääres mantraid ja loitse, et meie teadvus oleks virk ja elus.
Kutsun sindki looma puhtust ja selgust oma elus, vabane vanadest uskumustest ja illusioonidest, mis sind ei inspireeri ega tiivusta. Kui oled uinunult uppunud Maya lõksu – näiteks populaarseim kanal hetkel näitab meile hirmu narratiivi (olgu see siis peavoolumeedia poolt etendatud kroonviiruse hirm või rafineerituma meedia poolt etendatud maailma orjastamise hirm), siis on parim variant, millele häälestuda üllatuslikult ikka LAHENDUS. Ole teadlik oma energiast ning tähelepanust ning suuna seda selle loomisele, mida soovid. Ole see muutus maailmas, mida näha tahad. Praegu on valgustöötajatelt oodatud vägagi Yang energias olemist – ole nagu päike, mis särab oma keskmest ning jagab seda ilu, soojust ja armastust,mis ta seest tuleb. Ära tarbi ega ole nii vastuvõtlik sellele, mis sulle ei meeldi. Vali info ja energiavoogusid ja puhasta oma keskkonda, milles viibid. Lahendus on ennekõike vabanemine oma hirmu kütkeist, mis meid Maya lummuses on hoidnud. Eks neid konkse ole veel, nagu süü, häbi, viha, imetlus ja muud klammerdumised. Mis iganes meie kogetavast maailmast on meid enda sisse neelanud nõnda, et oleme ära unustanud selle, et me ei ole mitte oma kogemus, vaid ennekõike see kogeja, vaatleja teadvus, Shiva, Vishnu ja Brahman, Kolmainsus – see üks tervik, Ik onkar ja OM….

Mis iganes see sinujaoks on, mis sinu teadvuse ja tähelepanu endasse köitnud on, on see tark vabastada, et saaksid oma elus edasi minna silmad, süda ja kroon avatud ning kogu oma olemus häälestatud sellele ning just sinna, kuhu su hing ihaldab minna. Kõige toredam on valida, kui oled informeeritud, juhatud oma enda kõrgema mina poolt nõnda, et sisemine kompass on kalibreeritud, nõel viitamas põhjasuunda sinu sisemuses. Kõik vastused on meie enda sees ning iga hetk on jumalikult orkestreeritud. Kõik, mida me näeme on meile kingitus. Ka Maya, Shiva ning Kali, kes on hävitaja, saab hävitada ja põletada vaid selle, mis ei ole tõde. Tõde ei hävita ükski mõõk ei tuli. See karastub ja põleb puhtaks, saab SELGEKS.

Sufi poeet Rumi on oma luules hästi maininud, et see tuli, mis on mõeldud raua sulatamiseks, ei sobi ahjuõuntele. Samamoodi ei talu tõevalgust ja puhastustuld need, kes vaimult veel nõrgad ning soovivad oma mugaval toolil illusiooni unenäos – valede koorikus püsida.Kuid kolm asja, mis varem või hiljem siin maailmas on Päike, Kuu ja valed. Nõnda mõranevad ka kõik koorikud ning valede kaardimajad ja tornid kukuvad kokku. Muutub aina keerulisemaks hoida üleval kõike seda, mis on võlts ja ei peagi üleval püsima. Kannatused saadavad meid ainult siis, kui sellest, mis minema peab, kümne küünega kinni hoiame. Kui lõdvestume ning julgelt oma hirmudele otsa vaatame, põlevad nad ning me saame neist vabaks – meie koorem kergeneb ning hing saab vabamalt hingata ja elada, oma potentsiaali ja hingeteed siin jõudsamalt rakendada ning käia.


Nagu öeldud, siis see, mis päris ning tõene – see ei karda tuld, valgust ega avalikke debatte. Tõde on elav ning julge nagu lõvi – lase ta puurist välja ja ta kaitseb ise ennast. Seega ootab meid ühiskonnanana ees taaskordne avalikustamise laine ning see on suurem ning vägevam kui kunagi varem. Medea ehk illusioonide jumal, meie meedia ei hoia meid enam puuris, sest nägime sellest läbi, saime äratuse maatriksi unest ning tõevalgus sinu aknataga särab juba kevadise kuumusega. See sulatab kogu jää ning äratab meid pehmelt, et võiksime tõusta ja oma sisemise lõputu allika kogemuslikult avastada. Meie sisemuses põleb jumalik valgus, mis näitab meile elu peegelduses ette aina selgemalt ja valjemalt need kohad, kus oleme ennast ning teisi petnud. See on kingitus, et julgelt sellest rollist ja Maya lummusest välja astuksime, tõuseksime transendentaalselt üles ning näeksime suuremat perspektiivi. Suurim teretulemast meie sees saabub siis, kui mõistame, et oleme kõige ja kõigiga ühenduses – kõik mis ma teen – teen iseendale. Nõnda julgeb veelgi enam inimesi oma osa sellest avalikustamisest teha. Nii enda sees, kui enda ees. Ja kui oleme juba avali, siis rõõmustame ja pidutseme, sest näeme seda kaunist maailma, mis läbi meie siia sündimas on. Siis me olemegi ennekõike ise see muutus, mida maailmas näha tahame.

Millist maailma sina oma tähelepanuga toidad?
Õnnistustega

Uriel

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga