Olemus

Meestele

Olemuse meesteringid

Saame meestega kokku üle kolmapäeva kell 18:00-19.30 Köisi külas, Järvamaal. Ringe juhib ja viib läbi Erik. Formaadiks on jutupulgaring lõkke ümber.

Järgmised meesteringid: 6. ja 20. detsembril nin 3. ; 17. ja 31. Jaanuaril

Meesteringi sümboolne tasu on 5euri.

Kui soovid meiega liituda, siis kirjuta oma osalemisesoovist valgusesonumid@gmail.com


Milleks?

Enesearenguks, sisekaemuseks ja sisemiseks tööks: Milline mees ma olla tahan, kuidas juhtida ennast ja oma elu ning arendada endas vajalikke oskusi ja vooruseid? – Teritamaks oma mõõka

Jagamaks ning vahetamaks kogemusi ja nõu teiste meestega. Sisuliste ning tõeliselt tähendusrikaste mõttekäikude ja vestluste indutseerimiseks. – Omandamaks teadmisi ning neid jagama.

Harmoonilisema paarisuhte ja pere-elu jaoks – kuidas olla armastav, austav, vastutav, maskuliinne, omas väes mees ja isa. Kuidas juhtida oma pere ja hõimu? – Teooria kõrval aitab meeste ring meeles hoida, et teadmistest saab tarkus siis, kui need rakendsuses on.

Eksistentsiaalseks aruteluks – Mis on elu mõte? Kuidas surmale vastu minna? Mida ma endast maha jätan? – Tundmaks, leidmaks või kalibreerimaks oma sihti.

Parema tuleviku nimel: tuleme kokku kui kärajatele ja loome ühes uut maailma. Arutame maailmas toimuva üle ning anname panuse läbi oma eeskuju – Elamaks oma sõnade järgi.

Kogukonna arenguks – saame kokku regulaarselt ning loome tugeva ja teadliku maskuliinsuse nii endas kui oma kogukonnas. Panustame meie poegade ja tulevaste põlvede meesenergia tervisesse – Luues maailma väärtust.

Taustast

Üldjuhul hoiavad mehed omaette, ei lähe nad kellegile kurtma ega abi otsima, kui valu veel väljakannatamatu pole. Keskmine mees hindab oma suhet 70% paremaks, kui tema naine. Meie ühiskond ei soosi tugevaid mehi, pigem näeb süsteem neid ohtlikuna. Maailma valitsevad jõud on üsnagi edukalt õõnestanud meeste autoriteeti, ajanud mehed naiselikuks ning naised mehelikuks, perekonnad katkiseks ning inimesed nõrgaks.

Konna efekt – Kui konn panna külma veega potti ning see vaikselt keema lasta, ei märka ta sealt õigel ajal välja tulla, et ellu jääda, kuna olukord läheb hullemaks ainult väikse sammu võrra. Viimasel ajal on sellest fluidumist ärganud küll üsna palju inimesi, kuid tundub, et suurem enamus istub siiski zombi kombel, justkui konn vees, televiisori või telefoni ees ning ignoreerib punaseid lippe ja häirekelli, mis ammu karjuvad ning ootavad, et meie mehed äraksid ning ärataksid endas Kalevipoja – selle mina teadvuse ja sõdalase vaimu, vastutaksid ja valitseksid oma elu ja pere ning hõimu eest – vaid nõnda saab kogukond, riik ja maailm peegeldada meile vastu ausust, õiglust, aatelisust ja tugevust – kui vundament, ehk eeskätt meie ise seda kehastame. Kui me seda ei ole ja ei kavatse ka mitte midagi selle osas ette võtta, siis pole ka kedagi, kes meie kaasteeliste ja järeltulijate saatuse eest siin ja praegu seisaks, sest just nüüd on see tõeliselt oluline, ja otseselt meie vastutus.

Kui mitte praegu, siis millal?

See on see aeg, see on see koht, Mina olen see Mees.

Tule anna oma panus – Panus oma elule, perele ja kogukonnale.

Toeta ise ja ole toetatud teiste meeste poolt.