Olemus

Südametee

Purgitäis valgust ja armastust!

Südametee lugu

Oleme ise korjanud, kogunud, kokku seganud ja koos kõiksusega väge täis laadinud erinevad teesegud. Alguse sai see, nagu iga teinegi lugu – kirest =) Loodus ja loomulikkus on parim viis oma keha ja vaimu toetada, et elada oma unistuste elu.

Need on tervistavad, tasakaalustavad ja õnnistavad vahendid teadlikuks nautimiseks kohaolus. Allpool leiad meie eri teesegude koostisosad ning suunad/energiad, mida nad loomas on ning veidi põgusamalt meie mõtetest Südameteel käimisest ning taimeteede võlujõu loogilisusest 😉

Austades taimede kuningriiki, mõistame, et iga taim on olend, mis/kes kannab konkreetset energiat ning avaldab meile isiklikult mõju. Looduse hingestatus on viis, kuidas kõiksus meiega kõneleb. Elades elu usalduses, käies oma südame järgi, kõneleb vaim (mis hingestab kogu elu) meiega igas hetkes vastuvaieldamatu selgusega. Aitäh, et meil on julgus jääda kohale ning kuulata. Tunneme kahtlusteta ära selle hääle oma sisetunde järgi. Nähes selgelt ja käies oma Südame teed, on meil sisemine jaa – olemegi harmoonias enda sees ning see peelgedub meie ümber. Kõik muu on vaid suunaviit, mis aitab meil leida teed tagasi koju – iseendasse, see on kutse valada oma jumalik kohalolu – kaunis olemus vormi. Nõnda hingestab kõiksus kõike – meie olemegi maailma hingus, tantsime mäletamise ja unustamise maailmas ning oleme jõudnud taas mäletamisse, Aitäh!

Mäletan üht legendi, et kui me inimkonnana rändasime elutantsus duaalusesse, nii öelda väljusime paradiisist (unustasime viivuks ära oma terviklikkuse ja täiuse, selle mis on siin ja praegu – kes me juba olime) siis lõime (läbi eristamise ja lahterdamise) sellega ka tagasitee. Kui lõime haiguse ja unustuse, saime kohe kaasa ka lahenduse igale haigusele. Ravimtaimed on vaid üks kiht ja üks tee, üks väljund, läbi mille me teiega suhelda oleme valinud.

Luues probleemi, oleme loonud automaatselt ka sellele lahenduse. Sama toimib ka vastupidiselt – Luues Lahendusi, loome ka probleeme. Seega on oluline vaadelda oma motiive oma käitumismustrite all ning küsigem endalt, mis meid juhib? Igale haigusele on taimeriigis külluslikult ravi. Haigustesse tasub suhtuda tänu ja austusega, need on meile sõnumiks ja informatsiooniks, et häälestaksime end enam enda olemusega joondu. Tuleb kuulata ja usaldada oma sisemisi taipamisi!

Igal tervise ja ka hingelis-emotsinaalsel tasakaalutusel on meile oluline sõnum, millele tuleb varem või hiljem otsa vaadata. Kergem ja kiirem tee on Südametee – lõdvestud, andestad, usaldad, alistud oma sisemisele õpetajale – oma südamele ning võtad jugelt vastu selle, mis elu toob.

Kui vaatame suuremat pilti, siis näeme sümptomite (ehk tagajärgede) taga põhjuseid. Paljud inimesed on mugavusest ja ignorantsusest peitunud sümptomite allasurumise taha – soovitakse kannatuse lõppu kuid ei taheta näha(OTSA VAADATA) miks ja millega me oma kannatused üldse loonud oleme ning mis on nende sõnum meile.

Sõnal ja taotlusel, tähelepanul on suur vägi, kui teeme seda siin ja praegu. Ole teadlik igast oma sõnast, mõttest ning kogu oma energiast. Kellele ning millele sa seda suunad? Kas õnnistad ja lood armastust tänu, rõõmu, rahu ja päikest maailma juurde? Kui ei, siis millele või kellele sa näpuga näitad? Keda ning mis lugu sa väestad oma tähelepanuga? Kes vastutab su elu eest? Kellele oled sina oma elus kõrgeima otsustusõiguse ja väe andnud? Millistes kohtades iseendasse vaatamine, tunnistamine, otsustamine ja tegutsemine meid hinge arendus edasi aitab? Mis häälestab meid su hinge kõrgeima kehastumisväljenduse teele kõige mõnusamal ja imelisemal moel?

Nõnda virgudes, polegi teil midagi õigupoolest vaja. Vähemasti väljastpoolt, sest oleme ümber häälestunud sisemisele kütusele. Nõnda Tarbime palju vähem ning seda, mis meid tõeliselt tõstab. Saame teadlikuks kõigest, mida endasse sisestame ning sellest, kuidas see meile mõjub. Tunneme ja kogeme seda, meie keha on vägev ning suhtleb meiega alati. Ta teab juba puhtalt mõttest mingile toidule, ainele või situatsioonile, kuidas miski meile mõjub. Nii toit, jook, info, õhk, heli jms. Saame imelihtsalt sellest kõigest aimu: Läbi enesereflektsiooni: Kuidas ma end tunnen? – See on sinu kompass südameteel

Sellest lähtepunktist võiks mõni ikka küsida, et misks siis üldse mingid ravimtaimed ja teed? Sest see on meie kirg ja nad on põnevad kaaslased looduse varasalvest, kes on siin meid toetamas on. Kui see protsess enda jaoks lahti mõtestada ning anda veel oma sõna ja tähelepanuga sellele väge ja sihti juurde, siis võid kindel olla, et see töötab sinuga ka sügavatel tasanditel. Meie jaoks on taimetõmmiste teadlikul ja kohalolus tarbimisel on ilmselge võluvägi. Joome neid ka mõnusaks olemiseks igapäevaselt tee asemel, lisaks mõnusa meega. (Mett ei tasu panna tee sisse enne kui tee pole jahtunud alla 40kraadi) Kuid pidagem meeles, et tegu on siiski väga võimekate tervistavate väetaimede segudega. Seega olge teadlikuid ning tarbige neid omal vastutusel, eelkõige kuulake oma keha ning olge temaga kannatlik, hell ja arvestav ja armastav.

Meie teesegu nr 1: Talvesoojus

Saialille päikselisus, Valgus on sinu sees

Teelehe teekaart – Juhin oma saatust, looja olemus,

Pärnaõise pärand – Meie esivanemad ja teejuhid on meiega

Nõges – Teravus, otsekohesus, puhtus, terved piirid ja puhas veri, Terve ja tugev, tasakaalus ainevahetus

Ingver – Usaldus ja külluslik voog.

Angervaks – Sisekaemuse – kogu elu on meditatsioon

Klaaspurk 0,33 l, 20g

Teesegu nr 2: Olemine ja rõõm

Jahutav teesegu, et olla iseendas mõnusalt ja rõõmsalt, maandunult ning kärmelt elu loomine.

Vaarikalehe nooruslik vaprus

Piparmündi värske meel ja lõdvestus

Rukkilille vaimuvägi ja eesti esivanemad

Nurmenuku haldjate ühendus

Saialille päikselisus

Raudrohu tugevus

Hibioskuse lõunatuul

Kortsleht – kogemus annab tarkust

0,33l purk, 20g

Teesegu nr 3: Vaimne häälestus

Kõik meie teesegud on super mõnusad kaaslased mistahes loomingule, matkale, meditatsioonile või sügavatele vestlustele, rituaalile või rännakule. Valmistamiseks valaga 1 lusika teepuru kohta 1l ca 80 kraadist vett ning laske jahtuda.

Nõgese maandus – usaldamine ja mäletamine, et oleme osa loodust

Tüümian – Järgin oma sisetunnet

Koirohi – Terves kehas terve vaim – kõik on seotud

Puju – Kroon on peas ja avatud

Angervaks – kolmas silm näeb suuremat pilti

Nurmenukk – Haldjailm on minu sees

Raudrohi – Puhtus ja tugevad piirid, ruumi hoidmine

Pune – Julgustus ja keha turgutus ning toetus

Teesegu nr 4: Puhastus ja keha tervendus

Hea tee keha mürkainetest, jääkidest ja parasiitidest vabanemisel. Peamine töö tuleb enda sees teha. Palun tulge oma lugudest välja, olge siin ja praegu ning olge teadlikud igas hetkes oma kehast ning siis laiendage vaikselt oma ilma, kuni olete teadlik kõigest, elav valgus.

Nõges – Kaastunne

Raudrohi – Andestus

Kassiküüs – Usaldus ja oma väe ainuvalitsemine

Ingver – Vabanemine ja lahti laskmine vanast

Teeleht – Tänulikkus

Angervaks – vaatan enda sisse

Südametee nr 8: Küllus

Punane ristik – Mul veab alati, sest luban endal südameteel käia.

Angervaks – Olen kõiksuse tööriist ja teenin inimkonda.

Pärnaõis – Luban endal olla mina ise, usaldan ja lüdvestun

Rukkilill – Kõige peitu ilu

Saialill – Päike minu sees, loob päikse minu ees. Olen kuldsel teel.

Kibuvits – Olen hoitud, armastatud, usaldatud

Raudrohi – Hoian ennast ja oma energiat. Väärtustan enda energia ja aega. viin alustatu lõpule, usaldan ja valin oma elu hingestatult juhtida.

Põdrakanep – Teen armastusest ja armastusega, armastusena armastusele – kõik mids ma teen.

Klaaspurk 40g